Kvitok Květinová Voda - damašská Růže (30 ml)

100% čistý květinový hydrolát z růžových lístků  bez konzervačních látek a alkoholu,  certifikován podle standardů  ECOCERT.

Získává se z lupenů růží při jejich destilaci při výrobě esenciálního růžového oleje. K výrobě se používají růžové růže sbírány v ranních hodinách, kdy mají nejsilnější vůni. Vzniklý hydrolát je průhledný a silně aromatický. Peršané si růžovou vodu velmi oblíbili a používali ji na léčbu a v kulinářství. V muslimských zemích se používá zejména na obřady spojené s očisťovacími praktikami.

Růžová voda se používá nejen v kosmetice, ale také v medicíně (má antibakteriální a antiseptické účinky, při léčbě akné), léčitelství, výrobě parfémů a využití našla iv kuchyni (při výrobě orientálních cukrovinek, baklavy, rýžového dezertu, nápojů ...).

 

  • tonizuje a osvěžuje pokožku
  • navrací její přirozené pH po čištění
  • vhodná jako  tonikum pro suchou a citlivou pokožku
Skladem
Značka: Kvitok
119 Kč

Na předtím  vyčištěnou  pleť naneste tonizační vodu pomocí rozprašovače nebo vatového tampónu. Na takto navlhčenou pleť naneste pleťový olej nebo pleťový krém a jemně vmasírujte.

Jiné využití:  po holení, obklad na oči, do koupele (2 PL do vany s teplou vodou), osvěžení obličeje, provonění a dezinfekce prostoru, výroba vlastních pleťových masek ...

Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě, nejlépe v chladničce. Po otevření uchovávejte v chladničce.

 

Složení:

INCI: Rosa Damascena Flower Water

100% čistý květinový pravý hydrolát  bez konzervačních látek a alkoholu,  certifikován podle standardů  ECOCERT . Extrakční poměr 1: 1 (na výrobu 1L květinové vody byl použit 1kg okvětních lístků růže) zaručuje nejvyšší kvalitu, intenzivní aroma a zejména vysokou koncentraci aktivních látek.

Země původu: Bulharsko